Etsi terapeuttia nimellä tai paikkakunnalla

Etsi harjoittelijaa nimellä tai paikkakunnalla

Etsi liikunnanohjaajaa nimellä tai paikkakunnalla

Aalto Merja

Terapeutti, Peruskurssiopettaja

Väinönkatu 28 A, 40100 Jyväskylä
040 522 1054
merja.aalto@co.inet.fi

Aalto Seija

Terapeutti

Ulvila
040 578 6309

Aejmelaeus Päivi

Terapeutti

Hämeenkatu 25 A 2. krs, 33200 Tampere
050 359 2435
www.tampereenrosen.fi
paivi.rosenterapia@gmail.com

Ajamo Jaana

Harjoittelija

Kruunuhaka, Helsinki
045 125 5260
www.hellome.fi

Alhorinne Lassi

Harjoittelija, Liikunnanohjaajaopiskelija

Munkkiniemi, Helsinki
040 414 9065
lassialhorinne@gmail.com

Ceder Sari

Terapeutti

Pori
040 089 8318
sarced@hotmail.com

Clewer Hanna

Harjoittelija

Pohjois-Espoo
0407424881
hanna.clewer@gmail.com

Eteläinen Terttu

Terapeutti

Uotsolantie 33 Mouhijärvi
Sastamala, Mouhijärvi
044 376 7674
www.facebook.com/jäsenkorjausta

Filppa Virpi

Terapeutti

Alakorkolantie 52 96300 Rovaniemi
040 936 2344
sisinvoima@gmail.com

Fink Bärbel

Harjoittelija

Koskitie 47 A 1 90500 Oulu
044 516 0254
barbel.fink@oulu.fi

Forsten Marita

Harjoittelija

Puotila/Itä-Helsinki
040 593 1006
juliaanan.helmi@hotmail.com

Frauenknecht Maija

Terapeutti, Senior-opettaja

Kruununhaka Helsinki
040 760 5708
maija@rosen.fi
www.rosen.fi

Frusti Kirsti

Terapeutti

Tervajoki, Vaasa, Kauhajoki, Seinäjoki
040 708 9299
kirsti.frusti@netikka.fi

Haavisto Satu

Harjoittelija

Leipäläntie 4 C 21 20300 Turku
040 735 6756
haavisto.satu@gmail.com

Hämäläinen Merja-Riitta

Terapeutti

Ikaros, Linnankatu 2, Katajanokka Helsinki
Vellamonkatu 31 B Lohja
050 527 6193
merjariitta.hamalainen@ikarosterapia.com
www.ikarosterapia.com

Helminen Immi

Terapeutti

Fysikaalinen hoitolaitos Apupiste ky
Olkontie 6, Kitee
013 414 415
immihelminen@gmail.com

Hoikka Ulla

Terapeutti

Saarikatu 7 Rovaniemi
045 895 1033
ulho48@gmail.com

Johansson Marianne

Terapeutti

Porvoo, Sipoo ja Vantaa
0440 514 287
rosenmarianne@gmail.com

Kangas Tarja

Terapeutti

Tammistontie 4 a B 14 Vantaa
044 290 7622
tarja.kangas@hotmail.com

Karvonen Eevaliisa

Terapeutti

Iisalmi, Leppävirta, Varkaus
0400 813 396
eeval.karvonen@outlook.com

Karvonen Sanna

Harjoittelija

Kerava
045 350 4540
sanna.karvonen@outlook.com
www.sannakarvonen.com

Kaski Anna-Maija

Terapeutti

Vanha Sutelantie 96 Kotka
0400 552 146
annamaija.kaski@hotmail.com

Katainen Virpi

Terapeutti

Lohja
041 432 6812
virpi.katainen@gmail.com

Kauppi Päivi

Liikunnanohjaajaopiskelija

Kouvola
0400 841 476

Kauranen Jonna

Harjoittelija, Liikunnanohjaaja

Renginpolku 8, 00410 Helsinki, Malminkartano
040 531 2881
rosenliikunta@gmail.com

Kelokorpi Jaana

Harjoittelija

Lintuvaara / Espoo
0400278076
jaana.kelokorpi@outlook.com

Kemppi Minna-Maija

Terapeutti

Hiilenpolttajankatu 20 05900 Hyvinkää
040 744 9996
minttu.kemppi@gmail.com
www.hierontapysäkki.fi

Keskitalo Arja

Terapeutti

Uusikatu 64 B 90100 Oulu
040 586 2459
www.rosenterapia.net

Kivimäki Riitta

Terapeutti

Salo, Pohjatalonkatu 4
Turku
Helsinki/Terapiatila Tilia: Munkkiniemen puistotie 8b 3
0400 608 604
diodio@saunalahti.fi

Koistinen Tarja

Terapeutti

Arolantie 4, Orimattila
050 531 2880
tarjan.ateljee@phnet.fi
www.tarjanateljee.fi

Kokko Riitta

Terapeutti

Kurkikuja 13, 53650 Lappeenranta
040 535 4975
riitta.kokko1@gmail.com
www.kehoterapia.net

Korhonen Päivi

Terapeutti

Wahlinkatu 2 A 7, 78250 Varkaus
040 596 8330
paivi.korhonen@pp7.inet.fi

Kortekangas Pasi

Terapeutti

Isokatu 82, Oulu
Haapavedentie 310, Siikalatva
040 552 9654
pasi@medicalux.fi
www.voinhyvin.fi

Koskela Anu

Terapeutti

Moreenikuja 2, 66400 Laihia
050 321 9338
koskela.anu@netikka.fi
www.hildanhoitohuone.fi

Koskimies Sanna

Harjoittelija

Isolahdentie 436 Muurame
041 458 7618
sanna.koskimies@gmail.com

Kosonen Siku

Terapeutti

Kuopio
040 534 4624
siku.kosonen@hotmail.com

Krogerus Anna

Harjoittelija

Porvoo
Helsinki, Kruunuhaka
040 838 2933
anna.krogerus@gmail.com

Kuosa Marja

Terapeutti

Kirkkokatu 2 (Franzenin talo), 90100 Oulu
040 754 0809
www.vihreähuone.fi/ajanvaraus

Laaksonen Sirpa

Terapeutti, Liikunnanohjaaja

Vironkatu 10, Helsinki
Espoo/Suurpelto: Klariksentie 3 C 54
Nurmijärvi
040 528 5361
sirpalaaksonen7@gmail.com
www.rosensirpa.fi

Laamanen Satu Elina

Terapeutti

Tila 42, Puutarhakatu 42 a, Turku
050 431 1034
satu.elina@ajatusvoima.com
www.ajatusvoima.com

Laine Eva

Harjoittelija

Pursilahdenranta 2 D 43 Helsinki
040 733 1339
evaannelilaine@gmail.com

Laitinen Anu

Harjoittelija

Virranrannankatu 8 79100 Leppävirta
040 592 5100
laitinen.anu@suomi24.fi

Laitinen Pirjo

Harjoittelija

Järvenpää
040 567 5675
laitinenpl@gmail.com

Lauri Tuula Kristiina

Terapeutti

Yliopistonkatu 27 bA Turku
Juntolantie 490 Paimio
040 823 8154
tuula.kristiina@hoitokeidasatrium.fi
www.hoitokeidasatrium.fi

Lehtikari Lotta

Terapeutti

Helsinki, Herttoniemi
www.lottalehtikari.com

Lehtimäki Terhi

Terapeutti

Viipurintie 36 B Hämeenlinna
040 750 3680
www.luontaishoidot.fi

Lemström Raija

Terapeutti

Laukkipääntie 2 A Helsinki
0400 539 396
oteljee@kolumbus.fi

Lintula Tarja

Harjoittelija

Helsinki, Järvenpää
044 972 9943
lintula.tarja@gmail.com

Määttä Minna

Harjoittelija

Auringonsilta, Pursilahdenranta 2 D Helsinki
040 758 2813
info@auringonsilta.fi
minna.fysiofun@icloud.com

Majaranta Liisa

Terapeutti

Espoo
Ei toistaiseksi vastaanottoa

Mäkelä Tarja-Liisa

Terapeutti

Turku, Linnankatu 61
Mynämäki, Artonkuja 1
041 430 7248
ruusulehmus@wippies.fi
www.ruusulehmus.fi

Mäkelä Teija

Terapeutti

Jokipellontie 4 A 1 46900 Inkeroinen
040 547 1551
teija.mkel@gmail.com

Mäkinen Satu

Terapeutti

Nekalantie 20 B Tampere
045 136 6722
satu.makinen@rosenterapia.fi
www.rosenterapia.fi

Malka Ritva

Terapeutti, Senior-opettaja

Naruportintie 28 Espoo (Siikajärvi)
Hakaniemenkatu 3 A 4 Helsinki
0400 659 707
ritva.malka@gmail.com

Mauno Katja

Terapeutti

040 500 6330
katja.mauno@netti.fi
Ei vastaanottoa toistaiseksi.

Mella Kaija

Harjoittelija

Torniolaakson fysioterapia ja Rosen, Mellantie 4, Ylitornio
050 402 3200
kaijamella@gmail.com

Nokka Anu

Harjoittelija

Turku, Loimaa, Salo, Somero
044 322 5894
nokka.anu@gmail.com

Nurminen Irene

Harjoittelija

Helsinki / Lauttasaari
0400 406 280
irkku.nurminen@gmail.com

Olli Reetta

Terapeutti

Sibeliuksenkatu 9 A 9 a, 00250 Helsinki
045 804 5842
reettaolli@gmail.com

Pietilä Maija

Terapeutti

Linnankatu 61, 20100 Turku
040 838 6484
info.sattvalife@gmail.com

Pirhonen Piipa

Terapeutti

Hanko, Kulmakatu 10
040 761 8797
piipapirhonen@gmail.com
www.rosenpiipa.com

Pirkola Jaana

Terapeutti

Kaustinen, Pyhäjoen Yppäri 
Ei hoitoja toistaiseksi
040 732 5554

Pispa Satu

Harjoittelija

Hämeenkatu 25 B, 3 krs. Tampere
Suojastentie 2 B Ylöjärvi
050 377 9176
satu.pispa@gmail.com

Rask Marjo

Terapeutti

Pilates Place Tampere, Tuomiokirkonkatu 34 A, 2. k Tampere
040 756 5499

Riipinen Mervi

Harjoittelija

Vihreä Huone, Kirkkokatu 2 (Franzenin talo)
90100 Oulu
0400 231 864
mervi.riipinen@gmail.com
www.vihreahuone.fi/ajanvaraus

Ristiluoma Jaana

Harjoittelija

Kruunuhaka, Helsinki
050 501 3344
jaanaristiluoma@gmail.com

Rönkä Anna-Maija

Terapeutti

Suontaustankatu 14 Kotka
040 507 8966
ami.ronka@wippies.fi

Ruotsalainen Marjatta

Terapeutti

Sepänkatu 1 Outokumpu
Niskakatu 18 B 17 Joensuu
0400 176 985

Ruuska Tuula

Terapeutti

Saaritie 11 88600 Sotkamo
040 5229 343
tuula@tuularuuska.fi
www.tuularuuska.fi

Ruusu Annukka

Harjoittelija

Jämsä, Jyväskylä
040 837 9872
annukka.ruusu@gmail.com

Saariketo Anne

Terapeutti

Länsipuisto 26 A 1 , 28100 Pori
044 355 4460
anne.saariketo@dnainternet.net
www.rosenpori.com

Saarinen Kati

Harjoittelija

Helsinki/Kruunuhaka, Mikkeli, Hirvensalmi
050 547 4811
katis.rosen@gmail.com

Salila-Anttila Eevi

Terapeutti

Hoitola Toivonpuu, Huhtimäenkatu 1 M 4 Tampere
Kranio Fysio, Rauhankatu 19 A 8 Lahti
040 546 4099
hoitola.toivonpuu@gmail.com
www.hoitolatoivonpuu.fi

Salo Pirjo

Terapeutti

Linnankatu 61, Turku
Kruunuvuorenkatu 1, Helsinki
Keskitie, Ilmajoki
040 755 2016
pirjo@pirjosalo.net
www.pirjosalo.net

Savela Kati

Harjoittelija

Tampere
050 546 0907
kati.savela.tre@gmail.com

Saxberg Leena

Terapeutti, Senior-opettaja

Hoitola Harmony, Luotsikatu 2, Katajanokka, Helsinki
044 020 4414
leena.saxberg@gmail.com
www.rosenmetodi.fi

Snellman-Sariola Leena

Harjoittelija

Tuusula
0500 444 555
leenasnellmansariola@gmail.com

Söderström-Laakkonen Raili

Harjoittelija

Muhos
0400 682 411
railisl@hotmail.com

Suntio Reija

Terapeutti

Cygnaeuksenkatu 10 A 31, Töölö, Helsinki
050 594 4806
reija.suntio@mielenvapaus.fi
www.hoitotila.com

Surakka Tiina

Terapeutti

Helsinki/Malmi ja Kulosaari
0400 818 745
tiina.m.surakka@gmail.com
www.rosenterapiaa.fi

Suuriniemi Ritva

Terapeutti

Koivulantie 132 Vammala
03 514 1988
050 342 5122

Tanskanen Leena

Terapeutti

Kauppakatu 6 B 34, Joensuu
040 544 3781
namasteena@hotmail.fi
www.namasteena.fi

Thomasson Rabbe

Harjoittelija

Tammisaari, Helsinki
040 850 0734
rabbe.thomasson@gmail.com
www.sofianova.fi

Tiittanen Tarja

Terapeutti

Helsinki/Tapanila
050 324 0936
tarja.tiittanen@lifepuzzle.fi

Träskbäck Sonja

Terapeutti, Senior-opettaja

T:mi Omaolo, Niittylahdentie 120 02480 Kirkkonummi
050 514 0965
sonja@rosenhoito.fi
www.rosenhoito.fi

Tuomi Sirpa

Terapeutti, Liikunnanohjaaja

Sotilaankuja 1, Intiö 90100 Oulu
040 701 4034
sirpar.tuomi@gmail.com
www.rosenmenetelma.com

Turpiainen Päivi

Terapeutti

Torikatu 2 2.krs. Hyvinkää
Nuottapolku 9 Helsinki
019 418 817
040 538 1956

Välipakka Sini

Harjoittelija

Helsinki
040 841 2853
sini.valipakka@gmail.com

Vehniä Marjatta

Terapeutti

Makasiiniranta 18 As 12 28100 Pori
040 505 1813
marjatta.vehnia@marnova.inet.fi
www.mar-nova.com

Verhelä Auli

Terapeutti, Jatkokurssiopettaja, Liikunnanohjaajaopiskelija

Kuopio
050 566 4261
auli.verhela@dnainternet.net

Waljakka Tarja

Harjoittelija, Liikunnanohjaajaopiskelija

Espoo/Tapiola
040 535 0323
tarjawaljakka@gmail.com

Wikström Petra

Terapeutti

Hoitola Harmony, Luotsikatu 2, Helsinki, Katajanokka
040 148 5853
petra@hoitolaharmony.fi
www.hoitolaharmony.fi